Passat Şanzıman Hatası

Passat Şanzıman Hatası

Vites kutusu olarak bilinen şanzımanın zaman içerisinde pek çok değişik sebeple birlikte arıza yapması söz konusu olabilir. Araç kullanan sürücülerin özellikle vites geçişlerinde dikkatli olması gerekir. Burada yakalamış olduğunuz bazı belirtiler, aracınız için bir an evvel giderilmesi gereken önemli bir sorun olabilir. Vites geçişlerinde ara sıra yaşanan tutukluklar ve randıman düşüklüğü, bu konuda birtakım sorunlar olduğunu size gösterebilir. Uğultu sesleri ve farklı şekildeki titreşimlerin ortaya çıkması, vites kutusu ile ilgili bir soruna işaret edebilir. Aracınızın çekiş gücünde yaşanan düşüklük ve performans kaybı, bu gibi durumlarda önemli bir sorunun habercisi olabilmektedir. Şanzıman problemi ortaya çıktığında, bu gibi durumlarda elbette profesyonel bir servisten ve uzman ekiplerden destek almak gerekir. Aracınızın vites kutusu ile ilgili sorunların giderilmesinde, profesyonel ekiplerin daha büyük katkısı olacaktır. 

Passat Şanzıman Hatası

Volkswagen Şanzıman Arızası

Volkswagen Şanzıman Arızası

Volkswagen şanzıman arızası en sık görülen sorunlardan biri olarak karşımıza gelir. Kimi zaman düzensiz vites değişimi kimi zamanda Senkromeç arızası sebebiyle, vites kutusundaki dişlilerin zarar görmesi söz konusu olabilir. Yine aynı şekilde vites kutusunun yağı eksildiğinde, burada dişlileri olumsuz etkileyen sorunlarla karşılaşmak mümkün olabilir. Tüm bu sorunları aşabilmek açısından, öncelikli olarak sorunun tam olarak ne olduğunu bulmak gerekir. Yokuş yukarı bir pozisyonda aracınızı park ederken, önceden el frenini çekmeli daha sonra vitese takmalısınız. El freni çekmeden vitese takmaya çalıştığınızda, yine şanzıman dişlilerinin zarar görmesi söz konusu olabilir. Araçta en çok kullanılan sistemlerden biri olan şanzıman ister istemez zamana bağlı olarak deforme olabilir. Şanzımanın zarar görmesinde pek çok etken öne çıkabilecektir. Genellikle bu gibi sorunların giderilmesinde öncelikli olarak doğru tespit büyük önem taşır. Aracı hakkında daha bilgili olan sürücüler ve araç sahipleri, bu değişiklikleri fark eder ve şanzıman arızalarını daha önceden tespit eder. Bu tespit sayesinde aracın ömrünü uzun tutan bir müdahale söz konusu olur. 

Volkswagen Şanzıman Arızası

Passat Mekatronik Arızası

Passat Mekatronik Arızası

Passat şanzıman hatası dediğimizde bu hatalardan biri de Passat Mekatronik arızası olarak karşımıza çıkar. Çift kavramalı otomatik şanzıman modelleri, kimi zaman yanlış kimi zamanda yoğun kullanıma bağlı olarak zamanla yıpranabilir. Bu yıpranmaların önüne geçebilmek açısından periyodik bakımlar ve düzenli kontroller büyük önem taşır. Vites kutusunun yağsız kalmaması ve aracın düzenli kullanılması her zaman büyük önem taşımaktadır. Hor kullanan araçlarda ister istemez ve Mekatronik arızası ortaya çıkabilir ve aracın daha çok yıpranması söz konusu olabilir. Servisimiz bünyesinde zamanında ve düzenli olarak yapmış olduğumuz periyodik bakım çalışmaları, özellikle otomatik şanzıman üzerinde oldukça avantajlı sonuçlar yaratmıştır. Zamanında yapılan her bir müdahale daha büyük sorunların ortaya çıkmasını önler ve avantaj sağlar. 

Passat Mekatronik Arızası

Passat B8 Şanzıman Hatası

Passat B8 Şanzıman Hatası

Passat şanzıman hatası ortaya çıktığında bu hataları araç göstergelerinden anlamak söz konusu olabilir. Aracınız Mekatronik bir işlem hatası yapmış olabilir ve kavrama konusunda sorun yaşamanız söz konusu olur. Bu gibi durumlarda sistemin kendini kapatması ve sonradan açması ile sorunun giderilmesi söz konusu olabilir. Burada arızaların hafızaya kaydını inceledikten sonra, sorunu tam olarak anlamanız söz konusu olur. Modem ve yeni nesil araçlarda bu tip arızalar gösterge ile insanları ikaz etmek durumundadır. İkaz ışığı yanan arızaların hafızaya kaydedilmesi ise yapılan araştırmalarla birlikte sorunun tam olarak anlaşılması ve giderilmesi söz konusu olmaktadır.

Passat B8 Şanzıman Hatası

Volkswagen Şanzıman Tamiri

Volkswagen Şanzıman Tamiri

Passat şanzıman hatası tespit edildikten sonra araçtaki sorunun tam olarak ne olduğunu anlamak gerekir. Uzman servis ekiplerimiz bir takım belirtileri ve şikâyetleri incelemek suretiyle, gerekli adımları atar ve sorunları tam olarak tespit eder. Sorun tespiti yaptıktan sonra gerekli tamir çalışmaları modern istasyonlarımız ve yüksek kaliteli ekipmanlarımızın desteği ile yapılır. Bu gibi durumlarda vites kutusunun elden geçmesi, değerlendirilmesi ve gerekirse revizyon çalışmaları, araç performansı açısından büyük önem taşır. Volkswagen markasına hizmet konusunda servis olarak adımıza yakışır çözümlerle birlikte ihtiyaçlara cevap veririz. Tamir ve değişim çalışmalarımızdaki yüksek başarı performansı, aracınızın değerini korumakla beraber onun gücünü de muhafaza eder. Şanzımanla ilgili şikâyetleri araç sahibinden dinleyen uzman ekiplerimiz, daha sonra yaptığı çalışmalarla birlikte bu şikâyetleri giderme noktasında hızlı bir şekilde adım atar. Ataşehir oto servis noktası olarak hizmetinizdeyiz.

Volkswagen Şanzıman Tamiri