ESP Işığı Neden Yanar?

ESP Işığı Neden Yanar?

Bosch teknolojileri özellikle güvenlik sistemi konusunda çok yoğun çalışmış ve bu konuda çok önemli gelişmelerin altına imza atmıştır. Elektronik Stabilite Programı yani ESP bu gelişimlerden sadece biridir. Aracın tüm tekerleri bilgisayarlı bir sistem tarafından kontrol altında tutulur. Denge kaybını engellemek açısından kullanılan bu gelişmiş sistem araçlarda ortaya çıkan kaza ihtimalini giderir. Tekerlerin belli bir dengede olması aracın dengede olmasını sağlar.
 
 

ESP Işığı Neden Yanar?

ESP Arızası Nasıl Anlaşılır?

ESP Arızası Nasıl Anlaşılır?

ESP ışığı neden yanar ve bu durum neye işaret eder diyorsanız araçta önemli bir güvenlik sorunu olduğunu bilmeniz gerekir. Çekiş kontrol sisteminin devreye girmesi ile otomobiller daha güvenli hale gelmiştir. Bu sistemde ortaya çıkan arızalar araçların dengeli yapısında sorun oluşturur. ESP ışığında ve yol ekranında ortaya çıkan uyarı ve ikaz durumu bu güvenlik sisteminin çalışmadığına işaret eder ESP ışığı devamlı olarak yandığında ve düğmeye basmanıza rağmen devreye girmediği durumlarda, bir arızadan söz etmek mümkün olur.
 
İkaz ve uyarıların yanı sıra aracı kullanırken de bazı değişiklikleri anlamak mümkün olur. Aracın sürekli olarak dengede kalmasını destekleyen sistem, yolculuk anında emniyeti tesis eder. Sistemde oluşan sorunlar sebebiyle aracın savrulma riski artar ve sabit kalma şansı azalır. Aracın belli bir dengede kalmasına yardımcı olan ESP, mutlaka üzerinde durulması gereken bir teknolojidir. İlgili sisteme ait olan arıza ve sorunların çok hızlı şekilde çözüme kavuşması gerekir.
 

ESP Arızası Nasıl Anlaşılır?

ESP Arızasında Ne Yapmak Gerekir?

ESP Arızasında Ne Yapmak Gerekir?

ESP ışığı yandığı zaman bu sistemde bir arızanın olduğu anlaşılır. Güvenlik sistem kategorisinde yer alan bu arızanın hiç zaman kaybetmeden çözülmesi gerekir. En zorlu yol koşullarında araç sürücülerinin yardımcısı olan ESP, aracın ve içindekilerin korunmasını sağlar. Araç tekerleri arasında sağlanan koordinasyon sayede araçların dengede olması sağlanır. Arıza durumunda ise bu denge bozulur ve yolculuğun daha riskli hale gelmesi söz konusu olur.
 
ESP ışığı yandığı zaman çözüm noktasında karar verirken servisimizi tercih etmenizde fayda vardır. Gerek teknolojimiz gerekse de sahip olduğumuz imkânlarla birlikte, aracınızın bu konudaki gereksinimlerini karşılarız. Oldukça modern ve gelişmiş servis istasyonlarımız, bu ve benzer çözümlerde her zaman başarılı sonuçlar ortaya koyar.
 
Sahip olduğumuz ileri teknoloji, aracınız için en iyi hizmetin ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır. Böylelikle güvenli ve emniyetli bir sürüş noktasında önemli bir şansa sahip olabilirsiniz. Her türlü yol koşulunda gerekli olan bu stabilite programı sayesinde, aracınız yollara daha emniyetli şekilde çıkacaktır.
 

ESP Arızasında Ne Yapmak Gerekir?